AKTUALNOŚCI  
Strona główna   >   Aktualności   >  
 
2016-12-08
Foto i wideorelacja z koncertu Anny Judyckiej i Zbigniewa Szukalskiego.

Anna Judycka wraz ze Zbigniewem Szukalskim przy gościnnym udziale Mateusza Lipińskiego wystąpili w naszym klubie 29 listopada. Artyści zaprezentowali w większości repertuar zespołu "Wolny Przedział", który w przeszłości współtworzyli. Znalazło się również miejsce dla kilku nowych utworów. Poniżej zamieszczamy krótka relację filmową i zdjęciową z tego wydarzenia, a także kilka słów o samych artystach.

Anna Judycka

Przygodę ze śpiewaniem zaczęła w szkole średniej od konkursu piosenki francuskiej, na którym zdobyła wyróżnienie. Dotychczas dała się poznać szerzej publiczności jako uczestniczka programów "Idol" oraz "Bitwa na głosy", gdzie w gdyńskiej drużynie Maćka Miecznikowskiego charyzmą głosu pokazała siłę swojej osobowości scenicznej. Później w 2011 dołączyła do zespołu "Wolny Przedział", z którym nagrała płytę "Śpiew to życie". Latem 2012 odeszła z zespołu. Po trzech latach ponownie wznawia działalność z kompozytorem i gitarzystą Zbyszkiem Szukalskim. W ich repertuarze utwory nastrojowe, klimatyczne, skłaniające do refleksji.

Zbigniew Szukalski
Absolwent Szkoły Muzycznej I st. w klasie fortepianu w Kętrzynie. W czasach studiów na Politechnice Gdańskiej wraz z siostrą Anią reprezentował środowisko Trójmiasta w licznych ogólnopolskich przeglądach piosenki turystycznej, gdzie kilkakrotnie wygrywał, wygrywały też jego kompozycje do słów poety Waldemara Chylińskiego. Wylansowali takie przeboje jak "Dróżnik", "Już lato", "Nie ze mną", "Liryk na jesień", "Taniec jesieni", "Uśmiechnięte dziewczyny". Po wieloletniej przerwie, wraz z finalistką programu "Szansa na sukces" Dominiką Franiak wznawia działalność i nagrywa płytę "Powroty". Później skład się powiększa i powstaje zespół "Wolny przedział", w którym aktywnie działa do marca 2015 roku.

Mateusz Lipiński

Muzyk, pianista, DJ, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. W świecie muzyki klubowej znany pod pseudonimem artystycznym "Arcadi". Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie fortepianu. Naukę gry na instrumencie rozpoczął mając 5 lat. Kompozytor odpowiedzialny za muzykę do "Pasji" oraz cyklu "Drogi Krzyżowej" wystawianych w Londynie na przełomie 2011/2012 roku przez polonie mieszkającą również w Londynie. Jeden z jego autorskich utworów fortepianowych został wykorzystany jako podkład do filmu o architekturze królewskiego Pałacu Buckingham.

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony http://zbigniewszukalski.plPotrzebujesz wtyczki Flash Player w wersji conajmniej 8.0.